نکات کاربردی برای خرید ویلا

kharide.maskan

در دو شماره قبل در مورد اینکه آیا خرید ویلا به نفع شما است یا نه و همچنین چگونه ویلای موردنظر خود را در منطقه دلخواه پیدا کنید، مطالبی ارائه شد. همانطور که گفته شد، باید ابتدا هدف خود را از خرید ویلا مشخص کنید و با ارزیابی آیتم‌های گوناگونی که در شماره‌های قبل به آن اشاره شد تعیین کنید که آیا اصلا به نفع شما است ویلا بخرید یا نه؟
از طرف دیگر گفته شد که اگر تصمیمتان با در نظر گرفتن تمام عوامل، بر این باشد که حتما ویلا بخرید، چه مواردی را باید در نظر بگیرید که بهترین انتخاب را داشته باشید.
توجه به میزان بودجه در دسترس، در نظر گرفتن تنوع قیمتی به خصوص در مورد ویلاهایی که در شمال کشور واقع شده است، سر زدن به مناطق مختلف برای داشتن بهترین انتخاب، توجه به سازه ویلا و همچنین موقعیت آن به لحاظ سطح اشتغال و… مهم‌ترین عواملی بود که در زمان جست‌وجو برای یافتن ویلای موردنظر بر آن تاکید شد.
اما، با در نظر گرفتن تمام عوامل، شما پس از جست و جوی کافی ممکن است با مواردی مناسب مواجه شوید که در نهایت یک ویلا را برای خرید انتخاب کنید. اما یافتن ویلای مناسب برای خرید به معنای پایان کار نیست. شما در زمان خرید هم باید همانطور که در زمان تصمیم در مورد خریدن یا نخریدن ویلا و همچنین در مورد اینکه کدام منطقه و کدام ویلا را انتخاب کنید حساسیت به خرج می‌دهید، در مورد اینکه با چه ملاحظاتی با فروشنده وارد معامله می‌شوید حساس باشید و دقت کافی را به عمل آورید.
این هفته قصد داریم چند نکته مهم و کلیدی را در این زمینه ارائه کنیم که به طور حتم در زمان خرید ویلا به کارتان می‌آید.
حواستان به مشاوران املاک باشد
توجه داشته باشید به همان اندازه که ویلای انتخاب شده، مالک آن و مشخصات منطقه موردنظر در خرید یک ویلای مناسب مهم و موثر است، اینکه معرفی، خرید ویلا و قرارداد آن در کجا و چگونه و توسط چه مشاور املاکی نوشته می‌شود، هم اهمیت دارد.
اولین نکته‌ای که در زمان خرید ویلا باید به آن توجه کنید این است که بررسی کنید آیا صاحب بنگاهی که ویلا را برای فروش به شما عرضه کرده است، دارای مجوز از اتحادیه املاک است یا خیر؟ این روزها بازار داغ خرید و فروش ویلا و ساخت ویلا در شهرهای شمالی باعث شده بنگاه‌های املاک مانند قارچ از جای جای این مناطق، سر بر آورند که مطمئنا همه آنها هم مجوز ندارند. بنابراین اولین کاری که می‌کنید این است که از مجاز بودن بنگاه املاک مورد نظر مطمئن شوید.
نکته دومی که در زمان خرید ویلا باید به آن توجه کنید این است اگر ملک مورد معامله بین چند نفر مشاع است یا اینکه خریداران چند نفر هستند و عده‌ای به جای دیگری به وکالت معامله می‌کنند، حتما ببینید که آیا دارای وکالت رسمی هستند یا نه؟ از معامله کردن با وکالتنامه‌هایی که به صورت غیررسمی تنظیم شده‌اند بپرهیزید!
حتما صاحب بنگاه امضای طرف معامله را تایید کند و خوشنامی یا بدنامی وی را جویا شوید.
دقت کنید حق کمیسیون یا میزان حق‌الزحمه دلال براساس تعرفه‌ای باشد که اتحادیه مشاوران املاک منطقه یا شهر موردنظر تعیین کرده است و حتما میزان این حق‌الزحمه در قولنامه یا مبایعه‌نامه آورده شود و اینکه آن را دریافت کرده یا تحت چه شرایطی دریافت می‌کند. توجه داشته باشید که صرف نوشتن قرارداد در اوراق چاپی و آرم‌دار بنگاه دلیل بر رسمی بودن معامله نیست و حتما در اسرع وقت برای انتقال سند رسمی باید به دفترخانه بروید.
حتما در سند قید شود که آیا در آن قلم خوردگی وجود دارد یا نه و دارای پشت یا حاشیه‌نویسی است یا خیر، تا بعدا درگیر سوءاستفاده‌های احتمالی نشوید.
اگر بابت خرید ویلا چک می‌دهید
اگر اسناد تجاری مانند چک، سفته و سایر اوراق بهادار نزد بنگاهدار به امانت گذاشته شده، در قرارداد آورده شود و قید شود که تحت چه شرایطی و چه زمانی این اسناد به چه شخص یا اشخاصی باید تحویل داده شود.
اسنادی که نزد صاحب بنگاه به امانت گذاشته می‌شوند کاملا در قرارداد تعریف شود.
قید شود که قرارداد در چند نسخه تنظیم می‌شود.
حتما دو نفر قابل اعتماد از سوی طرفین زیر قرارداد را به عنوان گواه امضا کنند.
از امضای سند بدون حضور طرف دیگر و قبل از احراز سمت و هویت او خودداری شود.
بررسی شود که آیا ملک یا ساختمان در مالکیت فروشنده قرار دارد یا اینکه در رهن بانک یا شخص دیگری است.
باید توجه داشت که انجام معامله در بنگاه و سند تنظیمی عادی است و چه بسا فروشنده قبلا یا بعدا آن را با سند رسمی یا عادی به شخص ثالثی واگذار کرده، بنابراین این موضوع توسط صاحب بنگاه به تایید برسد که اگر ملک یا ساختمان دارای معارض باشد مسوولیت جبران خسارت با چه کسی است.
از چک‌هایی که به صورت چک مسافرتی یا چک حساب جاری رد و بدل می‌شوند، کپی گرفته شود. همچنین، اگر چکی صادر می‌شود در نزد صاحب بنگاه و گواهان تنظیم و امضا شود.
از طرف دیگر تلاش کنید تا جایی که می‌توانید معامله را به صورت نقدی انجام دهید و از اینکه در قبال بخشی از مبلغ باقیمانده چک بدهید تا حد امکان پرهیز کنید.

مراحل ساخت ویلا

85mh_dsc_2532

ویلا و ملک مورد نظر خود را پیدا کنید
نوع ملک:
متراژ زمین: متراژ بنا: نوع بنا: عمر بنا: موقعیت: محل: تعداد خواب: قیمت:
مراحل ساخت ویلا در شمال
ساخت و طراحی ویلا در شمال و قبل از اجرای نقشه ویلا در شمال باید به تراکمی که شهرداری برای نقاط و مکانهای شهری و روستایی و بیرون از شهر و یا به عبارتی حومه شهر در نظر گرفته است دقت و رعایت کنیم . تراکمی که شهرداری برای شهر در نظر گرفته ۵۰ درصد و برای حومه شهر ۳۰ درصد میباشد . این بدان معنی است که حق ساخت و تراکم در شهر ۵۰ درصد متراژ زمینی است که قرار است ویلا و یا سازه ای در آن احداث گردد و همینطور برای حومه شهر تراکم جهت ساخت ویلا و یا سازه ۳۰ درصد از زمینی است که قرار است ویلا در آن بنا گردد . مثلا شما مالک زمینی به متراژ ۴۰۰ متر مربع در حومه شهر در شمال هستید و میخواهید نقشه ای جهت ساخت ویلا تهیه و اجرا کنید با صرف نظر از قیمت ساخت ویلا در شمال و یا هزینه ای که ساخت ویلا در شمال برای شما دارد ، شما فقط میتوانید ۳۰ درصد از ۴۰۰ متر زمین خود را یعنی ۱۲۰ متر مربع از زمین خود را جهت ساخت ویلا و فضای اشغالی برای ویلا در نظر بگیرید و ۲۸۰ متر مربع باقیمانده از زمین باید به فضای سبز و حیاط و محوطه ویلا شما اختصاص داده شود . در ضمن این قانون و تراکم برای زمینهای ساحلی و یا زمین جنگلی که در حومه و بیرون شهر هستند فرقی ندارد .
قیمت ساخت ویلا و هزینه ساخت ویلا در شمال ، از متری ۸۰۰ هزار تومان تا متری ۲/۵ میلیون تومان بسته به هزینهای که صاحب ویلا و یا کارفرما جهت ساخت ویلا در شمال دارد ، متفاوت است . که این اختلاف قیمت ویلا در شمال شامل موارد ذیل است .
قیمت سقف ها ، که عبارتند از سقف شنگل که هزینه اجرای این سقف متری ۱۷۰ هزار تومان است . سقف دکرا که هزینه این سقف در شمال متری ۱۴۰ هزار تومان میباشد . و سقف با حلب ، قیمت این سقف در شمال متری ۵۵ هزار تومان و سقف آندوویلا متری ۶۰ هزار تومان و سقف با آندولین متری ۵۵ هزار تومان در شمال قیمت گذاری شده است .
و اختلاف در مرحله نازک کاری که بستگی به هزینه و سلیقه کارفرما متفاوت است . که میتوان برای مثال به قیمت کاشی و سرامیک از متری ۷ هزار تومان تا متری ۷۰ هزار تومان اشاره کرد ، و یا انتخاب شیرآلات ویلا که از دستی که دست شامل ۴ تیکه ( ۳ تیکه برای سرویس و ۱ تیکه برای آشپزخانه) میباشد و از دستی ۱۰۰ هزارتومان تا دستی ۶ میلیون تومان متفاوت است .
در مرحله اول ساخت ویلا در شمال ، نقشه برداری از زمینی که قرار است ویلا در آن احداث گردد از اهمیت زیادی به دلیل موقعیت اقلیمی و تشخیص شمال و جنوب و طول و عرض زمین برخوردار است . و نقشه ویلا به تناسب موقعیت اقلیم و تشخیص ابعاد و موقعیت زمین انجام میگیرد .
مرحله بعد از نقشه برداری زمین ، مرحله طراحی نقشه ویلا میباشد که با نظر و سلیقه کارفرما یا صاحب ویلا و با نظارت و مشاوره مهندس ناظر صورت میگیرد . که از ۱۰۰ درصد تقاضای نقشه ویلا در شمال حدود ۷۰ درصد خواهان ویلای ۳ خواب و دوبلکس هستند ، که نقشه ویلاهای ۳ خواب و دوبلکس که ۱ خواب در پایین به اضافه یک سرویس بهداشتی و حمام در طبقه اول و در مکانی که دید محدود دارد و آشپزخانه و یک سالن بزرگ بدون ستون در وسط سالن ویلا و ۲ خواب که ترجیحا خوابها مستر و یک نشیمن دنج و کوچک در طبقه دوم ویلا به اضافه یک تراس بزرگ در شمال با دید و ویو دریا و یک تراس نسبتا بزرگ در قسمت جنوبی ویلا با دید جنگل و فضای سبز کوه در شمال طرفداران زیادی دارند .
بعد از مرحله نقشه برداری از زمین ، نوبت محاسبات نقشه ، که توسط مهندس طراحی و برآورد هزینه ویلا و محاسبات سازه ویلا و نوع اسکلت (بتنی ، فلزی) تعداد و مقدار میله گردهای کاربردی در ویلا و محاسبات کلی تا اتمام کار ساخت ویلا صورت میگیرد .
درمرحله بعدی رنگ ریزی و اجرای نقشه در زمین مورد نظر کارفرما میباشد ، که توسط مهندس ناظر و عوامل و پرسنل صورت میگیرد و حدود و طول و عرض نقشه ویلا در زمین اجرا و رنگ ریزی انجام میگیرد .
پی کنی ویلا که بعد از مرحله رنگ ریزی ویلا توسط کارگران و پرسنل و عوامل پیمانکار ویلا محل رنگ ریخته شده از قبل به ابعاد مشخص و عمق معین کنده میشود تا برای اجرای فنداسیون توسط اسکلت کار یا همان آلماتور بند ویلا صورت گیرد .
اجرای فنداسیون ویلا که طبق نقشه محاسباتی توسط اسکلت کار یا همان آلماتوربند انجام میگیرد ، مثلا طبق عرف عرض پی ویلا ۹۰ سانتیمتر و ارتفاع ۶۰ سانتیمتر که بسته به طبقات (عرض طبقات) دارد محاسبه و اجرا میشود .
بعد از اجرای فنداسیون ویلا مرحله اجرای اسکلت و ستون ها و سقف هاست که توسط اسکلت کار و نظارت مهندس جهت دقت در این کار که باعث کمی هزینه تعمیر سیاه در مرحله نازک کاری و دیوار چینی توسط بنا شود.
بعد از مرحله فوق نوبت به دیوارچینی میباشد که توسط بنا و کارگران ، ما بین اسکلت و ستون های ویلا با بلوک و آجر پر میشود ، که به مرحله سفت کاری ویلا شهرت دارد. که سفت کاری ویلا شامل دیوار چینی و تقسیمات داخل ویلا که عبارتند از سالن و سرویس ها و اتاقها و آشپزخانه ویلا از هم میباشد ، که توسط دیوار چینی و یا آجر چینی از هم جدا و تفکیک میشوند .
مرحله بعدی سربندی ویلا و یا ساختمان میباشد که توسط جوشکار و نظارت مهندس بسته به نوع شیب سقف ویلا و جهت شیب سقف ویلا دارد و اجرا میشود . که جهت زیبایی نما ویلا ازسقف های شیب دار با شیب تند مثل ویلا با سبک و نقشه کانادایی و یا شکستگی زیاد در سقف ویلا و سربندی که باعث زیبایی و نمای قشنگ ویلا از بیرون میشود .
بعد از اجرای سربندی و اتمام سربندی و جوشکاری سقف مرحله سفت کاری ویلا به اتمام و آغاز مرحله نازک کاری ویلا شروع میشود . که در ابتدا نصب فرم ها پنجره ها ، چهارچوب ها ، تعمیرات سیاه دیوارها و سقفها و بعد از این مرحله انجام تاسیسات برق ویلا و برقکشی ویلا طبق نقشه مهندس و انجام لوله کشی ها و عبور لوله های سرد و گرم و شوفاژ و سرویس ها و آشپزخانه و اتاق ها میباشد .
بعد از مرحله لوله کشی ویلا مرحله عایق کاری ویلا و یا ساختمان میباشد که باید عایق کاری آشپزخانه و سرویس ها و کف ویلا توسط عایق کار ایزوگام شود .
بعد از عایق کاری ویلا نوبت مرحله کاشی کاری دیوارهای سرویس و آشپزخانه که همزمان در همین مرحله سقف ویلا بسته به سلیقه کارفرما و یا صاحب ویلا میتوان سقف را از چوب روس ، لمبه ، کناف یا سقف کاذب سرویسها ( میله گرد ، راویز ) انجام داد .
بعد از مراحل فوق مرحله سفید کاری دیوارهای داخلی و بیرونی ویلا انجام میگیرد ، که دیوار ها توسط بنا با استفاده از مصالح پودر سنگ و سیمان سفید اقدام به سفید کردن دیوار های ازقبل تعمیر شده توسط بنا با سیمان سیاه میشود .
بعد از این مرحله کف سازی ویلا که شامل نصب سرامیک ، سنگ ، یا لمینت و یا پارکت که نوع مصالح استفاده شده در کف ویلا بستگی به سلیقه کارفرما دارد. عموما جهت کمی هزینه از سرامیک در کف ویلا و یا چنانچه مایل به هزینه ی بیشتری هستید میتوانید برای زیبایی کف سالن ویلا و یا اتاق خواب ویلا درشمال از لمینت و یا پارکت استفاده کنید .
بعد از مراحل فوق نوبت به مرحله نصبیجات میرسد ، که بعد از اتمام کف ویلا میتوان از نصب شومینه در داخل ویلا و نصب کلید و پریزها و چراغها و لوستر و نصب شیرآلات و توالت فرنگی ، توالت ابرانی ، روشویی ، کمد دیواری و کابینت آشپزخانه ویلا نام برد.
بعد از نصبیجات نوبت به نصب دربها و پنجره ها و شیشه های پنجره های ویلا داخلی و بیرونی ویلا و یا ساختمان میرسد . و نصب پله بیرونی ویلا و یا ساختمان مرحله ما قبل آخر کار ساخت ویلا در شمال میباشد .
و در آخر کار ویلا را که تمام کرد بله ، نقاش ویلا با هنر نقاشی و خلاقیت و سلیقه کارفرما اقدام به نقاشی داخل ویلا و بیرون ویلا با نظر و مدیریت مهندس انجام میدهد.
قیمت ویلا در شمال و برآورد هزینه و قیمت ساخت ویلا در شمال را تا حدودی میتوانید از خواندن این متن متوجه گردید . و متن فوق گردآوری شده توسط مهندس حسینی و با تشکر از مهندس فرزین کارشناس عمران در شمال ، نوشهر و مدیریت و مهندس ناظر مطرح و معروف در شهرستان نوشهر .

تصاویر نمای خارجی خانه ویلایی با طراحی مدرن

طراحی مدرن برای نمای خارجی خانه ویلایی می تواند ارزشی بسیار فراتر از هزینه های صورت گرفته برای شما به همراه داشته باشد از این جهت طراحی های مدرن و پرهزینه در ایران نیز بسیار پر رونق تر و کاربردی تر از گذشته گشته است. هر چند با توجه به نوع نگرش به خانه ویلایی در ایران و نیز ضرورت های فرهنگی، رعایت نکات و محدودیت ها در طراحی نمای خارجی خانه ویلایی ضروریست. در ادامه چند نمای خارجی خانه ویلایی را با هم مشاهده می نماییم.

نمای خارجی خانه ویلایی مدرن و زیبا:

قضاوت در مورد هر خانه ویلایی بدون شک رابطه مستقیم با نمای خارجی آن دارد و نیز باید بدانیم که طراحی نمای خارجی خانه ویلایی در تمام نقاط جهان بیش از نمای خارجی سایر ساختمان های مسکونی دارای اهمیت است از این رو هزینه و زمانی را که بابت طراحی مدرن و روز نمای خارجی خانه ویلایی خود صرف می کنید یکی از ضرورت های داشتن خانه ای مدرن و چشم نواز است. بد نیست بدانید که تنوع و انعطاف در طراحی نمای خارجی خانه ویلایی بسسیار بالاست و در هر طراحی می توان با ایجاد تغییرات گسترده به نتایج متفاوتی دست یافت که گاهی این تغییرات به گونه ای رقم می خورد که خود طرحی جدید و قابل الگوبرداری برای سایر خانه های ویلاییست. به یاد داشته باشید که در کنار هزینه خلاقیت نیز می تواند بسیار با ارزش باشد چنانکه در مطالب قبلی ایده استفاده از ضایعات سنگی را در نمای خارجی آپارتمان به شما نشان دادیم. در ادامه چند نمای خارجی خانه ویلایی را که دارای طرح های زیبا و کاربردی می باشد با هم مشاهده می نماییم.Exterior-villaExterior-villa-1Exterior-villa-1Exterior-villa-4

راهنمای خرید ویلا در شمال

SAMPLE-01

گفته شد که معماری و جانمایی پذیرایی، خواب ها ، آشپزخانه و نحوه نورگیری در طراحی Design تاثیر بسزایی دارند و یک سازه را به یک ملک ابدی تبدیل میکنند . نمای ویلا را هم از یاد نبریم که، باید با توجه به باران خیز بودن شمال طراحی شده باشد . در ضمن نوع عایق بندی نیز بدلیل رطوبت بالای شمال بسیار با اهمیت میباشد (توضیحات دقیق تر در مطالب قبلی منتشر شده است). همین طور گفتیم که، چگونه به فروشندگان و سازندگان اصلی و خوشنام دسترسی پیدا کنید و حتما در جلسات حضوری با سازندگان تصاویر و مستندات مراحل ساخت را درخواست کنید و از استاندارد سازی ویلا که محل آرامش شماست اطمینان حاصل کنید . درباره استعلامات قبل از خرید جدی باشید و حتما مجوز های قانونی سازنده و پروانه ساخت را مشاهده فرمایید .
↵ چگونه فروشندگان ویلاها و سازندگان اصلی ویلا را پیدا کنیم؟
استفاده از مصالح باکیفیت، کاربرد گرایانه بودن معماری داخلی و طراحی لاکچری با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه مورد نظر از خصوصیت های بارز سازندگان مطرح و خوشنام است . اینگونه سازندگان هرگز با استفاده از مصالح نامرغوب و ارزان، کیفیت ساخت ویلا را پایین نمی آورند و سابقه خوب خود را در بازار فروش ویلا شمال به خطر نمی اندازند . به همین دلیل گاه مشتریان قیمت های پایین ، برخی سازندگان دیگر را به اشتباه با کار تمام شده با کیفیت این مجموعه ها مقایسه میکنند بدون اینکه به سابقه ، رزومه و مراحل ساخت این ویلا ها دقت کنند . [توضیحات بیشتر]

↵ چه استعلاماتی قبل از خرید ویلای خوب باید انجام دهیم؟

اولین مجوز پروانه ساخت ویلا میباشد . اگر مجموعه ای بخواهد در شمال اقدام به ساخت ویلا کند ابتدا باید از طریق سازمان متولی صدور پروانه ساخت در آن منطقه اقدام کند . بعنوان مثال اگر مجموعه ای بخواهد در زیباکنار پروسه ساخت را شروع نماید باید از منطقه آزاد انزلی پروانه ساخت اخذ نماید . بنابراین نکته اولی که خریداران باید به آن توجه نمایند چک کردن پروانه ساخت مجموعه مورد نظر است . [توضیحات بیشتر]

↵ بررسی رعایت استانداردها در ساخت ویلا

در ساخت ویلا شمال مراحل با توجه به رطوبت این منطقه از حساسیت بالاتری برخوردار است . این حق طبیعی شماست که از مراحل ساخت اطلاع یابید چون میزان هزینه پرداختی کم یا زیاد در الویت نیست بلکه این مهم است که آیا ویلای مورد نظر ارزش پولی را که میپردازید دارد یا نه ؟!!! [توضیحات بیشتر]

↵ زمان و مکان مناسب برای خرید ویلای خوب

دو سوال بسیار مهم وجود دارد ، در چه زمان و مکانی ویلا شمال خریداری کنیم ؟ آیا آن مکان در آینده رشد و توسعه خواهد داشت ؟ [توضیحات بیشتر]

↵ ویلا در شمال و دسترسی به مسیر های اصلی

اگر برای خرید ویلا شمال راه های دسترسی به مراکز اصلی خرید و خدماتی برای شما مهم است این مطلب را مطالعه بفرمایید . [توضیحات بیشتر]

↵ راههای دسترسی ویلا در شمال به مراکز خدماتی

راههای دسترسی یک ویلا در شمال به مراکز خدماتی باید چگونه باشد ؟ وقتی یک ویلا شمال را با بخشی از سرمایه خود خریداری میکنید مطمئنا میخواهید برآورده کننده نیازهای شما باشد و حتما دلیل اصلی خرید آن یافتن آرامشی است که در خانه شهری به طور کامل برآورده نمیشود بدلیل اینکه ویلا یک خانه شهری نیست. پس چه میشود اگر ویلای شما در مسیری ناهموار باشد و یا امکانات رفاهی زندگی را به سختی در آن نقطه تامین نمایید؟!! [توضیحات بیشتر]
خرید ویلای لوکس و مدرن در دهکده ساحلی ویلایی الیت

جهت انتخاب و خرید ویلا شمال حتما به موقعیت جغرافیایی و مکانی ویلا دقت کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که چشم انداز View مورد نظر شما در اثر ساخت و ساز های آتی کور نشود. پس خرید ویلا در شهرک های وسیع را بیشتر پیشنهاد میکنیم تا هم از ارزش سرمایه گذاری و هم از چشم انداز و امنیت آن اطمینان داشته باشید .

در خرید ویلا شمال به راههای دسترسی مراکز خدماتی ، مسافرتی ، پزشکی ، تفریحی ، مراکز خرید و نزدیکی به شاهراههای ارتباطی استان را حتما مدنظر قرار دهید تا در مواقع نیاز به هریک در اسرع وقت و طی کمترین زمان دسترسی پیدا کنید.

امیدواریم اطلاعات مفیدی برای خرید ویلا در شمال بدست آورده باشید. برای ما باعث افتخار است تا خریدارانی که قصد خرید ویلا شمال در دهکده ساحلی ویلایی الیت دارند ، دست به یک خرید هوشمندانه بزنند .

طراحی ویلای دوبلکس

ویلای دوبلکس

طراحی دوبلکس

به نوعی از ساختار داخلی ساختمان اطلاق میشود که بین بخش های مختلف خانه اختلاف سطح وجود داشته باشد و برای دسترسی به بعضی از قسمت های خانه نیاز به بالا و پایین رفتن از پله ها و تغییر طبقات باشد. ولی مدل هایی که ما در این بخش به شما معرفی کنیم نمونه مدل هایی از خانه های نیمه دوبلکس است که اختلاف سطح در آنها کمتر از خانه های دوبلکس است و از این و به آنها نیمه دوبلکس نیز گفته میشود.

در گذشته معمولا خانه هایی با متراژ بالا بصورت دوبلکس یا نیمه دوبلکس طراحی و ساخته میشدند ولی با گذشت زمان این مدل طراحی آرام آرام به داخل خانه های نقلی و کوچک نیز آمده است ولی با یک حرکت لاک پشتی و محتاطانه. دکوراتورها می گویند خانه های نیمه دوبلکس همیشه یک کلاس و شخصیتی را با خود یدک می کشند که به طراح دکوراسیون برای یک طراحی ایده آل تر کمک شایانی میکنند.

البته با تحولات و پیشرفتی که اخیرا در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی شکل گرفته است میتوان شکل داخلی خانه غیر دوبلکس را با ایجاد اختلاف سطح در حد سه یا چهار پله به یک خانه نیمه دوبلکس تبدیل کرد. ولی ارتفاع سقف خانه، میزان هزینه و نقشه داخلی ساختمان جزء مسایلی هستند که در این تغییر دکور باید مدنظر قرار بگیرند.

 

اتاق پذیرایی دوبلکس

عکس و مدل اتاق پذیرایی و نشیمن دوبلکس

اتاق-دو.بلکس

عکس و مدل اتاق پذیرایی و نشیمن دوبلکس

دوبلکس

عکس طراحی دکوراسیون خانه های دوبلکس بزرگ

آپارتمان-دوبلکس1

مدل های تزیینات داخلی خانه های دوبلکس